Dołącz do nas


Proces rekrutacji

1. Formularz rekrutacyjny

Pierwszym etapem rekrutacji jest wypełnienie i przesłanie formularza rekrutacyjnego.

Formularz sprawdza podstawową wiedzę, a także pozwoli nam poznać Cię i zaplanować rozmowę adekwatną do Twoich zainteresowań i umiejętności.

Od naszych członków oczekujemy przede wszystkim zainteresowania inwestycjami i chęci współpracy, na początek nie wymagamy specjalistycznej wiedzy.

Zdecydowana większość naszych członków to studenci SGH, ale zapraszamy też osoby z innych uczelni.

2. Rozmowa z członkiem klubu

Jeżeli Twoja aplikacja zrobi na nas wrażenie, zaprosimy Cię na rozmowę aby lepiej się poznać.

Na rozmowie poznasz dwóch lub trzech członków naszego koła, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. W zamian oczekujemy tego samego od Ciebie – będziemy chcieli lepiej poznać Twoje mocne i słabe strony oraz porozmawiać o Twoich odpowiedziach z formularza rekrutacyjnego.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoje studia, nie musisz obawiać się pytań z finansów i inwestycji, jeśli jednak posiadasz taką wiedzę lub doświadczenie to warto je zademonstrować na rozmowie.

3. Zespołowa wycena spółki

Ostatni etap rekrutacji polega na wycenie spółki giełdowej i przygotowaniu rekomendacji inwestycyjnej w 4-osobowych zespołach.

Zespoły dobierane są tak, aby ich członkowie wzajemnie uzupełniali się umiejętnościami. Każdy zespół otrzymuje także mentora – doświadczonego członka Klubu, który będzie pomagał zespołowi w wycenie.

Praca zespołowa trwa ok. 2 tygodni i jest zakończona prezentacją przed członkami klubu. Na ocenę końcową kandydata wpływa prezentacja i umiejętność obrony przedstawionej rekomendacji, oraz całokształt pracy. Członkowie zespołów są oceniani indywidualnie.

Rekrutacja do Klubu Inwestora odbywa się raz do roku, na początku roku akademickiego (zazwyczaj trwa od października do listopada). 

Zachęcamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych, to właśnie tam będziemy informować o rozpoczęciu rekrutacji.