Studenckie Koło Naukowe Klub Inwestora

Historia klubu

Klub Inwestora został założony w 2002 roku. Wtedy podstawą jego działalności było dyskutowanie strategii inwestycyjnych, wspólne poznawanie rynków polskich i zagranicznych, oraz wewnętrzna edukacja członków Klubu. Założyciel – Michał Stopka jest obecnie profesjonalnym inwestorem oraz prowadzi jednego z najpopularniejszych blogów na temat inwestowania w Polsce.

Przez 16 lat działalności Klub ewoluował, obecnie podstawą naszej działalności jest zarówno edukacja członków, jak i organizowanie projektów edukacyjnych obejmujących tematy giełdy, private equity, bankowości inwestycyjnej i działalności funduszy inwestycyjnych. Cały czas zmieniamy się, aby dostosować oferowaną przez nas wiedzę do coraz bardziej konkurencyjnego rynku pracy.

Główne cele

Działalność

Zarząd Klubu Inwestora

Qianhao Hu - Prezes zarządu

Qiangao Hu

Tegoroczny Prezes Zarządu Klubu Inwestora. Do jego głównych zadań należy opieka nad projektami oraz dbanie o relacje z partnerami.

Qian to przede wszystkim jeden z najbardziej proaktywnych studentów SGH. Regularnie stawia przed sobą nowe cele, aktualnie trenuje do maratonu, który zamierza przebiec w ciągu 3 godzin i 10 minut.  Mówi się, że pasje pobudzają zmysły i wyzwalają pozytywne emocje, dlatego tegoroczny Prezes poza bieganiem zajmuje się również tatuowaniem.

Mikołaj Marszałek

Wiceprezes Zarządu ds. Finansów i Relacji Wewnętrznych. Mikołaj będzie odpowiedzialny za administrację Klubu Inwestora oraz kontakt z partnerami w ramach projektu „Investors’ Meetings and Trainings”.

Inwestowaniem interesuje się od 14 roku życia. Jego największą pasją oraz wymarzoną ścieżką kariery jest profesjonalny trading w departamencie metali szlachetnych w banku lub butiku inwestycyjnym. Obecnie inwestuje w spółki wydobywcze oraz spółki dywidendowe, interesuje się również szeroko rozumianą psychologią inwestora indywidualnego.

Tomasz Wyderka

Wiceprezes Zarządu ds. HR. W tym roku akademickim zadba o to, by szklanka na imprezach zawsze była pełna, a każda Inwestorka i Inwestor czuli się pełnoprawnymi członkami Klubu Inwestora.

Jego zainteresowanie inwestowaniem zaczęło się od pęknięcia bańki spekulacyjnej na bitcoinie. Największą część uwagi poświęca rynkom regulowanym (głównie polskim i amerykańskim) oraz analizie.