Studenckie Koło Naukowe Klub Inwestora

Historia klubu

Klub Inwestora został założony w 2002 roku. Wtedy podstawą jego działalności było dyskutowanie strategii inwestycyjnych, wspólne poznawanie rynków polskich i zagranicznych, oraz wewnętrzna edukacja członków Klubu. Założyciel – Michał Stopka jest obecnie profesjonalnym inwestorem oraz prowadzi jednego z najpopularniejszych blogów na temat inwestowania w Polsce.

Przez 16 lat działalności Klub ewoluował, obecnie podstawą naszej działalności jest zarówno edukacja członków, jak i organizowanie projektów edukacyjnych obejmujących tematy giełdy, private equity, bankowości inwestycyjnej i działalności funduszy inwestycyjnych. Cały czas zmieniamy się, aby dostosować oferowaną przez nas wiedzę do coraz bardziej konkurencyjnego rynku pracy.

Główne cele

• Zrzeszanie studentów zainteresowanych karierą w branży finansowej (investment banking, private equity, venture capital, capital markets, sales and trading, hedge funds, corporate finance, portfolio management, private wealth management, consulting itp.)
  • Pogłębianie wiedzy na temat rynków finansowych, poznawanie ich od strony technicznej, jak również wykorzystywanie zdobytych umiejętności w praktyce
  • Budowanie silnych relacji z doświadczonymi przedstawicielami branży finansowej (często alumnami Klubu Inwestora)
  • Rozwój współpracy i partnerstwa z instytucjami z branży doradczej, inwestycyjnej i finansowej
  • Szkolenie umiejętności potrzebnych studentom do lepszego przygotowania się do pracy w środowisku biznesowym i finansowym
  • Przygotowywanie studentów do sukcesu w procesie rekrutacji: networking, aplikowanie, rozmowy rekrutacyjne
  • Edukowanie społeczności na temat roli i znaczenia finansów w gospodarce

Działalność

• Cotygodniowe spotkania Klubu, na których wielokrotnie mamy zaszczyt gościć wybitne osobistości związane z rynkami finansowymi i biznesem: analityków, doradców inwestycyjnych, profesjonalnych inwestorów, certyfikowanych analityków finansowych (CFA), menedżerów hedge fund’ów, konsultantów strategicznych i wielu innych specjalistów, którzy dzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem
  • Organizacja licznych projektów organizacyjnych i naukowych, w tym w szczególności konferencji o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, szkoleń, warsztatów, konkursów, wykładów, targów instytucji finansowych, paneli dyskusyjnych
  • Szkolenia wewnętrzne dla Członków Klubu Inwestora rozwijające umiejętności pracy projektowej, posługiwania się narzędziami informatycznymi i platformami potrzebnymi w pracy zawodowej oraz mające na celu zapoznanie studentów z branżą finansową i zwiększenie szans na sukces podczas procesu rekrutacyjnego
  • Liczne analizy rynkowe, publikacje, rankingi i artykuły współtworzone przez członków naszego Klubu
  • Analiza oraz przygotowanie CV i listu motywacyjnego, trening przed rozmową rekrutacyjną
  • Ogólny i ukierunkowany coaching, mentoring w wyznaczaniu własnej ścieżki kariery oraz poszukiwaniu źródeł wiedzy i informacji
  • Liczne spotkania i imprezy integracyjno-networkingowe

Zarząd Klubu Inwestora

Adrianna Rojek

Studentka III roku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finanse i rachunkowość.
Obecnie związana z branżą energetyczną. W wolnych chwilach od inwestowania miłośniczka mopsów i nauki norweskiego.

Bartosz Bieganowski

Jestem studentem drugiego roku, w Klubie Inwestora zajmuję się marketingiem.
Jestem zapalonym muzykiem i sportowcem.                                                                                                                 Spędzam większość wolnego czasu albo na siłowni, albo przy fortepianie.
W wolnych chwilach również czytam książki, do moich ulubionych należą powieści Fiodora Dostojewskiego.
Lubię zwierzęta domowe, w szczególności mojego psa – Argo.

Łukasz Żarnowski

Student II roku Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i rachunkowość.

Od zawsze moją pasją był sport. Swoją przygodę rozpocząłem grając z piłkę nożną, jednak dzięki ojcu to tenis po kilku latach stał się ważniejszą dyscypliną. Ostatnim przystankiem sportowym jest koszykówka, która pozwoliła na sukcesy w skali krajowej. Razem z poznańską drużyną osiągnęliśmy szczebel Finałów Mistrzostw Polski w kategorii U-18. Ukończyłem również szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie gitary klasycznej.