„Pomysł założenia Klubu Inwestora podsunął Grzesiek Antoszyk (mój współlokator akademika Sabinki) oraz Marcin Tofel (również mieszkający w akademiku). Nie pamiętam już nawet wszystkich nazwisk ludzi, którzy na początku się tym zajmowali. Na pewno był to Grzesiek Antoszyk, Maciek Dzwonkowski, Bartek Sęk, Marcin Tofel oraz ja.

Początkowo pomysł założenie koła wydawał się tylko nierealnym marzeniem, gdyż istniało już SKN Rynków Kapitałowych. Dodatkowo funkcjonowało ono przy Katedrze Rynków Kapitałowych, której szefem był „sławny” prof. dr hab. Mieczysław Puławski. Ponadto potrzebowaliśmy osoby, która zgodziłaby się zostać opiekunem koła. Nie bardzo wiedzieliśmy, kto by się na to zgodził. Okazało się jednak, że pomysł założenia koła bardzo się profesorowi spodobał, a jeżeli chodzi o opiekuna, to profesor zaproponował… siebie.

I tak się wszystko zaczęło. Co tydzień w poniedziałek o godzinie 19.00 organizowaliśmy spotkania, na które przychodziło po kilkadziesiąt osób. Powód był prosty. Podczas spotkań systematycznie robiono prezentacje o bieżącej sytuacji na GPW. Analizowano sytuację na WIG 20, na kontraktach na WIG 20 oraz, od czasu do czasu, niektóre spółki. Dodatkowo przeprowadzano prezentacje z podstaw inwestowania, takie jak: analiza techniczna, fundamentalna oraz psychologia inwestowania. Podczas pierwszego roku zorganizowano też dwie konferencje na SGH:

  1. Perspektywy rozwoju polskiej giełdy papierów wartościowych po wejściu do UE
  2. Corporate Governence

W organizacji konferencji pomagał nam też Karol Jóźwicki.”

Michał Stopka